Po pięciu latach ikony pakietu Microsoft Office zostały odświeżone

ms office

Strona wizualna każdego programu to niezwykle ważny aspekt, który często decyduje o tym czy zdecydujemy się na korzystanie z danej usługi. Oczywiście, ładny wygląd na niewiele się zda, jeśli oprogramowanie będzie wykonane źle pod względem technicznym, ale pierwsze wrażenie również ma znaczenie – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy chcemy korzystać z nowoczesnych narzędzi.

Wygląda na to, że Microsoft wreszcie zdecydował się na dopieszczenie warstwy wizualnej swoich programów, poczynając od ikon pakietu Microsoft Office. Poprzednia aktualizacja tych grafik miała miejsce w 2013 roku i trzeba przyznać, że już powoli zaczynały one trącić niezbyt nowoczesnym wyglądem.

Zmiana ikon to kolejny krok giganta do wprowadzenia jednolitego i przejrzystego wzornictwa Fluent Design we wszystkich swoich usługach. Jak na razie Microsoft robi to dobrze i miejmy nadzieję, że już niedługo firma zdecyduje się na aktualizacje innych systemowych grafik.

Jeśli jesteście użytkownikami pakietu Microsoft Office to z pewnością dostrzeżecie zmianę, która od dziś widoczna będzie na wszystkich platformach – iOS, Androidzie, macOS, Windowsie oraz w wersji na przeglądarkę.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *