Ponad 1% rynku dla Windows 7

Do rynkowej premiery Windows 7 pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni, a najnowszy system operacyjny z Redmond zdobył już ponad 1% światowego rynku.

Z danych Net Applications z sierpnia bieżącego roku wynika iż 1,18% internautów korzysta z Windows 7. Wzrost popularności system z miesiąca na miesiąc jest znaczny bowiem wyniósł 0,29%. Z pewnością większych wzrostów możemy spodziewać się pod koniec 2009 roku kiedy to Windows 7 trafi na rynek. Dla porównania według badania gemiusRanking PL najnowszy Windows zajmuje w Polsce trzecią pozycję z wynikiem 0,77%.

Na światowym rynku systemów operacyjnych niezmiennie rządzi Windows XP (71,79%) ale w przypadku tego OS’a widać trend spadkowy. Swoją pozycję umacnia natomiast Windows Vista (18,80%). Trzecią pozycję zajmuje Apple ze swoim Mac OS X (3,45%).

Źródło: Net Applications

9 thoughts on “Ponad 1% rynku dla Windows 7

 1. I tak za jakiś czas każdy z nas będzie zmuszony do pożegnania z XP-kiem, nadejdzie taki dzień ze przestanie być wspierany przez programistów czy producentów sprzętu. Nie rozumie trochę ludzi którzy narzekają na nowy interfejs w Viście czy 7, system nowy do i nowy wygląd. Przecież XP od 98 też się różniła ile narzekań było ze XP jest beee, a czy przesiadając się z malucha do mercedesa też będziecie narzekać ze w mercedesie są inne przełączniki, za miękkie siedzenia że jest za duży i w sumie stwierdzicie ze maluch lepszy bo łatwiej ogarnąć jego opcje, jest sprawdzony i mimo swojego wieku nadal działa i jeździ.

 2. No cóż, będą narzekać na nowości w stylu vista, Win7,będą narzekać na cenę oraz na funkcjonalność itp.itd… Ja natomiast uważam,że prawda leży jak zwykle po środku, czyli każdy robi to co lubi. Używałem Win 3.1, Win 95, Win 98, Win XP a teraz Vistę. Długo wahałem się czy przejść na Vistę m.innymi dlatego,że słyszałem negatywmne opinie o tym systemie. Teraz nie wróciłbym do XP ponieważ Vista jest zdecydowanie lepsza, stabilniejsza i można by więcej takich plusów przytoczyć ale po co. I tak fanów XP-ka nie przekonam (sam takim byłem zanim nie przeszłem na Vistę) a ci co używają Vistę lub Win 7 sami sobie mogą wyrobić opinię. Co do przejścia na Win 7 z Visty – to uzależnione to będzie od finansów (Viśta też kosztowała) ale gdybym miał do wyboru XP lub Win 7 to na pewno tylko seven -pod warunkiem, że ma się w miarę nowy sprzęt. Zresztą również przejście z Win 98 na Win XP było ściśle połączone ze sprzętem jaki się ma, wiele osób było zmuszonych pozostać przy starszym systemie mając starszy sprzęt. Teraz jest podobnie.

 3. @Ziz.
  Narzekali na Vistę, pojawia się jej kolejna wersja z kosmetycznymi poprawkami i nadal narzekają? Dziwiłoby mnie gdyby było inaczej.
  Na temat DX 10 radziłbym i Tobie poczytać, ale nie tylko biuletyny Microsoftu na temat genialnych i cudownych fragmentów kodu Visty, która oparta na unikatowym w skali wszechświata kodzie jest w stanie udźwignąć tak “zaawansowaną” technologię jak DX10.
  Mi bajery nie przeszkadzają, wprost przeciwnie na XP korzystam z własnego stylu, ikony mam 48×48 na pulpicie, w oknach 32×32.
  Niestety Vista czy jak wolisz Windows 7 jest źle zaprojektowana, zawiera błędy na poziomie wczesnej wersji systemu WIN95. Niestety nie każdemu odpowiada uszkodzony i niefunkcjonalny system operacyjny z kaprawym interface. Wiem, że użytkownik korzystający tylko z IE i GG nie zauważy różnicy w komforcie pracy a wręcz przeciwnie będzie się zachwycał że ma coś modnego, bo przecież zapłacił za to kupę kasy.
  Mylisz się XP jeszcze długo będzie niezastąpiony. Tak długo jak Vista i Vista 7 będą anty user-friendly.

 4. Pamiętam jak ludzie narzekali na vistę. Jaka to ona nie była. Samo zło:D Teraz zrobili lepszy odpowiednik. Co z tego skoro i tak już znawcy go szmacą. Nie wiem o co tak naprawdę chodzi. Na viste nie narzekałem a 7 jest lepszy. Czasy XP mijają. Nie wszyscy chcą się z tym pogodzić. A najlepsze jest to, że w Polsce i tak większość ludzi jedzie na piratach więc kwestia ceny raczej nie gra roli:)

  @Studio Nti
  Zanim coś powiesz o DX 10 to sobie o nim trochę poczytaj. Potem pogadamy na temat DX10 na XP. Co do blokowania rozwoju to windows nie jest jakimś wowem, że rozwija się go 10 lat. Technologia się zmienia i systemy też powinny. Inne platformy nie mają z tym problemu. A wygląd systemu to kwesta gustu:)

  @anw
  Bajery się da wyłączyć. A zmian jest więcej. Tylko mało tych widocznych na ekranie. Chodziło raczej o szybkość i niezawodność niż o nowe funkcje.

 5. Cóż, Micro$yf nie jest taki pewny jakości swojego Vista 7 skoro blokuje najpierw rozwój Windows XP (wmawiając lamerom, że nie da się na niego wdrożyć DX 10+) a potem likwidując jego sprzedaż.

  Gratuluję designu strony, jest o wiele lepszy niż wcześniejszy. Szkoda, że tego samego nie można powiedzieć o badziewnych Vista i Vista 7.

 6. Trzeba pamiętać że Windows 7 to jest tak naprawdę Vista z paroma zmianami, sam wole i tak XP nie z tytułu tego ze mam słabą kartę graficzna i nie działa mi Aero glass tylko dlatego ze nie lubię bajerów wodotrysków i innych. Windows XP mam juz 2 lata bez formata i odpala się szybciej niż dopiero co skonfigurowana Vista na Laptopie taty

 7. mnc aktywator już jest i to w pełni funkcjonalny ,ale sewen nie jest taki super .Juz sa pierwsze testy RTM i co ?du…a .Windows XP nadal jest najszybszy i najlepszy .7 goła jeszcze do porównania z XP,ale po instalacji kilky aplikacji coraz bardziej przypomina vistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *