Ponad 3 miliony urządzeń z WP7 w pierwszym kwartale 2012

Według raportu firmy IDC, zajmującej się badaniami rynku, urządzenia z mobilnym systemem operacyjnym Windows Phone 7 na pokładzie straciły w pierwszym kwartale br. nieznaczny udział w rynku. Zdecydowanie nie jest to dobra informacja dla Microsoftu, który stara się wypromować swojego mobilnego Windowsa wszelkimi możliwymi sposobami.

W pierwszym kwartale 2011 roku udział systemów Windows Phone oraz Windows Mobile wynosił 2,6 procent w skali globalnej. Z kolei w pierwszym kwartale obecnego roku udział ten spadł do 2,2 procent. Nie oznacza to jednak, że producentom nie udało się sprzedać dość sporej liczby urządzeń z WP7. W sumie przez pierwsze trzy miesiące tego roku nabywców znalazło 3,3 miliona urządzeń, zaś w pierwszym kwartale 2011 roku – 2,6 miliona.

W 2012 roku zarówno Microsoft jak i Nokia zamierzają solidnie promować swoje rozwiązania, jednak nie da się ukryć, że konkurencja na rynku jest naprawdę ogromna. Premiera Androidowego Galaxy S III oraz (planowana) iPhone’a 5 mogą znów zostawić te firmy w tyle.

Źródło: IDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *