Powiadomienia z przeglądarki Google Chrome w Centrum Akcji Windows 10

Google Chrome - Windows 10

Google Chrome nie jest tylko zwykłą przeglądarką, dzięki wielu różnorodnym dodatkom czy aplikacjom webowym stała się ona swoistym „systemem w systemie”. Niejednokrotnie chcemy także otrzymywać powiadomienia z rozszerzeń.

Użytkownicy Google Chrome (ok.49% użytkowników sieci na PC!) mogli do tej pory korzystać z przeglądarkowego systemu powiadomień. Jednak nie każdemu ta funkcja odpowiadała. Po co widzieć znikające po chwili powiadomienia w przeglądarce, skoro mogą one lądować w Centrum akcji Windows 10? Najwidoczniej ktoś w Google też postanowił zadać sobie to pytanie, ponieważ po 5 miesiącach prac nad mechanizmem, oficjalnie zostaje on wprowadzony w stabilnej wersji przeglądarki.

Chrome Notificaitons
Ustawienia powiadomień będzie można dowolnie dostosowywać w systemie / Zdjęcie: Thurrott.com

Jakie daje nam to korzyści poza tym, że powiadomienia z Chrome lądują tam gdzie cała reszta? Chociażby to, iż zostaną one podporządkowane systemowym ustawieniom powiadomień. Będzie można je wyświetlać na ekranie blokady, ustawiać ich liczbę, czy też wyłączać, na przykład podczas grania w ulubione gry.

Aktualnie  funkcja dostępna jest dla 50% użytkowników najnowszej wersji Chrome 68, więc jeżeli jeszcze jej nie macie, musicie poczekać aż Google wam ją udostępni. Prawdopodobnie pomóc w zainstalowaniu nowej konfiguracji może tradycyjna metoda „wyłącz i włącz” powtarzana kilkukrotnie.

Źródło: Softpedia, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *