Poznajcie Sets, czyli funkcję ułatwiającą pracę na wielu aplikacjach jednocześnie

Windows 10 Sets

Microsoft przygotowuje niezwykle ciekawą funkcję dla systemu Windows 10, która już niedługo trafi do pierwszych testerów. Mowa o obsłudze kart w wybranych aplikacjach.

Karty, znane użytkownikom m.in. z przeglądarek internetowych, będą ułatwiać pracę na wielu programach jednocześnie. Poszczególne okna aplikacji będzie można pogrupować w karty, by mieć do nich szybki dostęp.

W ten sposób w jednym oknie będą mogły się znaleźć karty z kilku programów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć w nim kartę z Worda, Excela czy OneNote i szybko pomiędzy nimi się przełączać.

Sets, bo tak nazywa się funkcja, pozwoli zatem tworzyć specjalne zestawy kart związane z wykonywaniem określonych czynności. W ten sposób będzie można wydzielić pracę od rozrywki itp.

Sets - karty z aplikacjami
Karty z aplikacjami w jednym oknie

Nie tylko na desktopie

Co więcej, funkcja Sets ma działać w taki sposób, by otworzone karty z aplikacjami móc wygodnie przenosić na inne komputery lub urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Dzięki temu użytkownicy będą mogli kontynuować pracę na smartfonie lub właśnie tam ją rozpocząć, by zakończyć na komputerze z Windows 10.

Początkowo karty będą obsługiwane wyłącznie w aplikacjach UWP (Universal Windows Platform), jednak w późniejszym czasie zostaną także zaimplementowane w innych programach. Pojawi się obsługa klasycznego notatnika, Eksploratora Plików czy też desktopowej wersji Office’a. Obsługiwane będą również nieco bardziej zaawansowane narzędzia, jak Photoshop.

W przeciągu kilku najbliższych tygodni Microsoft rozpocznie testy tego rozwiązania, udostępniając funkcję Sets ograniczonej grupie testerów. Ich opinia będzie miała wymierny wpływ na kształt i debiut kart w Windows 10.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *