Projekt Astoria wycofany. Aplikacje z Androida nie trafią na Windowsa

Podczas ubiegłorocznej konferencji Build Microsoft zapowiedział cztery drogi, dzięki którym deweloperzy mogą przenosić swoje aplikacje do Windows Store z innych platform.

Projekt Westminster służy do tworzenia portów aplikacji webowych, Centennial do aplikacji Win32, a Islandwood dla pozycji napisanych pod iOS. Czwartym narzędziem miała być Astoria, umożliwiająca łatwe przeniesienie do Windows Store aplikacji z Androida.

Tak się jednak nie stanie. Microsoft poinformował wczoraj, że kończy prace nad Astorią, w efekcie czego deweloperzy nie otrzymają narzędzia, które ułatwiłoby portowanie aplikacji z Androida na Windowsa.

Astoria już w listopadzie zniknęła z planów Microsoftu, jednak wtedy gigant z Redmond wyjaśniał, że Android nie jest jeszcze gotowy. Wczorajsza informacja upewniła nas natomiast w przekonaniu, że takowe narzędzie nigdy nie powstanie.

Osoby, które miały nadzieję na pojawienie się popularnych aplikacji z Androida w Windows Store muszą upatrywać szansy w projekcie Islandwood. Będzie on bowiem pozwalał przenosić aplikacje napisane z myślą o iOS.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *