Przegląd nowości w Windows Live Essentials

Microsoft zaprezentował listę nowości w pakiecie narzędzi i aplikacji systemowych Windows Live Essentials. Odświeżona wersja pakietu Essentials ma pojawić się wkrótce.

Nowe wersje programów Photo Gallery, Movie Maker, Mail, Sync, Writer, Family Safety i Messenger opatrzone będą interfejsem wstążki, który znany jest użytkownikom pakietu Office 2007 i 2010. Wszystkie programy mają ściśle integrować się z systemem Windows.

Aplikacja Windows Live Photo Gallery wyposażona została w mechanizm rozpoznawania twarzy. Po podłączeniu urządzenia do komputera łatwo i szybko zaimportuje i zorganizuje zdjęcia. Fotografie mogę być filtrowane według twarzy, tagów, daty, położenia geograficznego czy nazw. Program zawiera podstawowe narzędzia do retuszu fotografii i umożliwia udostępnianie ich online lub przenoszenie do aplikacji Movie Maker w celu stworzenia prezentacji.

Windows Live Movie Maker to prosty program do tworzenia filmów. Pozwala na proste łączenie domowych zdjęć i filmów. W nowej wersji pojawiła się funkcja AutoMovie zawierająca gotowe schematy. Użytkownik musi wybrać jedynie media, a program sam utworzy atrakcyjne przejścia i inne elementy oprawy filmu. Tworzone materiały mogą być obrabiane w edytorze wideo i zapisywane w wysokiej rozdzielczości 720p i 1080p. Gotowy film można wypalić na płytę za pomocą Windows DVD Maker lub udostępnić online (Facebook, Flickr, YouTube czy SkyDrive).

Nowy Windows Live Mail oferuje rozwiązania z zakresu zarządzania wieloma kontami e-mail, kalendarzem, kontaktami i kanałami RSS. Wiadomości i inne elementy modyfikowane offline są zapisywane do kolejki i wysyłane po podłączeniu do Sieci. Efektywne zarządzanie skrzynkami odbiorczymi możliwe jest dzięki takim funkcjom jak przeglądanie wiadomości w formie wątków czy szybie wyszukiwanie. W interfejs programu wbudowano podręczny kalendarz, pojawiło się również narzędzie do łatwego załączania zdjęć do wiadomości. Klient poczty elektronicznej posiada ponadto integrację z Windows Live Messenger.

Kolejna aplikacja wchodząca w skład pakietu to Windows Live Sync. Jest to narzędzie służące do synchronizacji zdjęć, filmów, muzyki i innych elementów. Dane zapisywane są w „chmurze”, a dostęp do nich możliwy jest z dowolnego komputera podłączonego do Internetu. Dodatkowo aplikacja Live Sync posiada funkcję pulpitu zdalnego.

Microsoft wciąż nie podał oficjalnej daty premiery pakietu Windows Live Essentials jednak nieoficjalne źródła donoszą, że może ona nastąpić w sierpniu bieżącego roku. Kompletny przegląd nowości dostępny jest na stronie producenta.

Źródło: Microsoft

One thought on “Przegląd nowości w Windows Live Essentials

  1. Hi guys. Kolejna informacja wprowadzająca użytkowników w błąd. Chodzi mi o usługę live sync. Wbrew twierdzeniom autora, usługa ta nie ma możliwości synchronizacji w chmurze lecz tylko przechowywania danych wprowadzonych do netu. Możliwa jest tylko synchronizacja między dwoma kompami on line i nic więcej, przynajmniej w Windows XP. Reszta to bzdury i mydlenie oczu. Po drugie właściwie nie wiadomo jak ta usługa się obecnie nazywa i jak będzie w przyszłości. Raz podają live sync, innym razem live sync beta i jeszcze w międzyczasie live sync Mesh. O co tu właściwie chodzi? Microsoft od dawna lekceważy sobie polskich użytkowników. Udostępnia nam programy z dużym opóźnieniem i w uboższej wersji. Natomiast z usługą W Live Essentialis to już jest w ogóle żenada. Nawet na stronach MS, co do poszczególnych usług są sprzeczne informacje i odesłania do zupełnie innych witryn niż zapowiadane. Pozostaje nam więc tropienie krzyża, kibicowanie sporom polityków w oczekiwaniu na lepsze czasy. Pozdro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *