Quick Pair, czyli szybie parowanie urządzeń Bluetooth pojawi się w Windows 10

Quick Pair Windows10

Microsoft pracuje nad nowym, szybszym sposobem parowania urządzeń Bluetooth w Windows 10 – podaje serwis Thurrott. Funkcja o nazwie Quick Pair zaczyna pojawiać się w wersjach testowych systemu.

Jak to będzie działać? Po aktywowaniu funkcji nie trzeba będzie wciskać specjalnych przycisków na gadżetach Bluetooth, by sparować je z systemem. Zamiast tego wystarczy położyć je obok urządzenia z Windows 10.

System automatycznie wykryje pobliskie sprzęty Bluetooth i zaproponuje ich sparowanie. Na ekranie pojawi się stosowne powiadomienie. Zaakceptowanie sprawi, że urządzenia zostaną połączone.

Wszystko wskazuje na to, że Quick Pair będzie korzystać z tych samych technologii co np. Google Android Fast Pair. A to oznacza, że funkcja w Windows 10 będzie kompatybilna z większością urządzeń, które oferują taki sposób parowania.

Alternatywnie Microsoft może się ograniczyć wyłącznie do własnego ekosystemu sprzętów, z kontrolerami Xbox One i urządzeniami Surface na czele. Jest to jednak mniej prawdopodobne.

Quick Pair ma się rzekomo pojawić wraz z kolejną dużą aktualizacją Windows 10, roboczo nazwaną jako Redstone 4.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *