Rodzina Windows Phone znów się powiększa

Windows Phone 8 z miesiąca na miesiąc ma się coraz lepiej i zdaje się, że dobra passa będzie trwała jeszcze przez długi czas. Nokia rozszerza swoje portfolio telefonów opartych na tym systemie, podobne plany zapowiedział Samsung. Do kafelkowej rodziny przyłączy się także trzech nowych producentów, którzy dotychczas związani byli z Androidem.

Pierwszy z nich – ZTE, co prawda miał już do czynienia z mobilnym systemem Microsoftu, jednak było to przy okazji premiery Windows Phone 7. Teraz firma zapowiedziała powrót do korzeni i wypuszczenie nowych modeli telefonów opartych na Windows Phone 8. Swoje uczestnictwo potwierdził także indyjski producent XOLO. Smartfony w jego wykonaniu będą kosztować zaledwie 150 dolarów.

Wczoraj o swoich planach poinformował Micromax, który staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Pierwszy smartfon z Windows Phone pojawi się „już wkrótce”. Nie wiemy niestety, kiedy dokładnie to nastąpi.

Zdaje się, że Windows Phone najgorsze ma już za sobą. Wzrasta zarówno liczba użytecznych aplikacji, jak i producentów, którzy opierają swoje urządzenia na tym systemie. Microsoft z pewnością złapie wiatr w żagle i obierze dobry kurs, który przyczyni się do popularyzacji wirtualnych kafelków.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *