Rozmowy przez Skype zintegrowane z Outlook.com

Microsoft uruchomił dzisiaj rozmowy przez Skype zintegrowane z serwisem pocztowym Outlook.com, dając dostęp do funkcjonalności, którą zaprezentował jeszcze w poprzednim miesiącu. Z nowej funkcji Outlook’a mogą skorzystać już mieszkańcy Wielkiej Brytanii, w najbliższych tygodniach otrzymają ją także użytkownicy z Niemiec i USA.

Blog Skype wyjaśnił jak przebiega integracja serwisów. Użytkownicy będą najpierw musieli zainstalować wtyczkę do przeglądarki (Chrome, Firefox lub Internet Explorer), która umożliwi połączenie kont na Outlook.com i Skype. Po połączeniu kont przyciski rozmowy przez Skype pojawią się przy “najeżdżaniu” myszką na dany kontakt, wystarczy po prostu kliknąć opcję zadzwoń i wyskoczy okienko (pop-up) z rozmową przez Skype’a.

Chociaż mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą już teraz korzystać z połączenia Skype i Outlook, ogólnoświatowa dostępność przewidziana jest na lato 2013. Prawdopodobnie w przyszłości Microsoft przeprowadzi integrację Skype z innymi usługami/urządzeniami takimi jak Windows Phone 8 i być może – nowy Xbox.

Pobierz: Skype dla Windows

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *