Ruszyła rejestracja na Imagine Cup 2011

Rozpoczęła się rejestracja do tegorocznej edycji największego konkursu technologicznego na świecie – Microsoft Imagine Cup 2011. Finały światowe dziewiątej już edycji konkursu odbędą się w lipcu 2011 roku w Nowym Jorku (USA).

Do poprzedniej edycji Imagine Cup zgłosiło się blisko 3500 studentów z polskich uczelni, którzy mieli okazję zademonstrować swoją kreatywność, talent oraz umiejętność pracy w grupie. Wszyscy zainteresowani konkursem mogą już przystąpić do rejestracji, która jest prowadzona za pośrednictwem specjalnej strony internetowej – www.imaginecup.pl.

Dziewiąta edycja konkursu Imagine Cup, którego światowe finały odbędą się w Nowym Jorku, obejmuje pięć kategorii głównych: Projektowanie Oprogramowania (Software Design), Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), Projektowanie Gier (Game Design), Media Cyfrowe (Digital Media) oraz Technologie Informatyczne (IT Challenge). Wzorem poprzednich edycji Imagine Cup, również i ta odbędzie się pod hasłem: “Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”.

Nowy Jork będzie gospodarzem finałów światowych Imagine Cup 2011. W trakcie gali zamykającej finały ostatniej edycji konkursu, która odbyła się w Warszawie na początku lipca tego roku, przedstawiciele miasta Nowy Jork odebrali sztandar organizatora z rąk Waldemara Pawlaka, wicepremiera i ministra gospodarki w polskim rządzie, oraz Jacka Murawskiego, dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy Microsoft.

Organizowane przez polski oddział finały światowe Imagine Cup 2010 zgromadziły ponad 400 finalistów z blisko 70 państw na świecie. W kategorii Projektowanie Oprogramowania zwyciężył zespół Skeek z Tajlandii, który opracował projekt eyeFeel ułatwiający osobom z problemami słuchu efektywne komunikowanie się z osobami słyszącymi.

Polskie zespoły startujące w Imagine Cup 2010 również odniosły prestiżowe zwycięstwa. Wszystkie trzy najwyżej rozstawione miejsca w kategorii specjalnej Internet Explorer 8 Award zostały zajęte przez drużyny reprezentujące polskie uczelnie wyższe: Rhea z Politechniki Białostockiej na miejscu pierwszym, LittleRitle z Politechniki Poznańskiej na miejscu drugim i CieszakTeam z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na miejscu trzecim.

Więcej informacji o konkursie Imagine Cup można uzyskać na stronie www.imaginecup.pl.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *