Samsung porzuci Windows Phone w 2012 roku?

Jaka jest przyszłość Windows Phone? Czy z dość niszowego produktu, mobilny system operacyjny Microsoft wypłynie na szerokie wody? Póki co, sytuację WP7 można porównać do wyszukiwarki Bing, której daleko do lidera. Sytuacja OS może się jeszcze bardziej skomplikować: mówi się, że Samsung może porzucić system już w roku 2012.

SamFirmware, portal, który publikuje wszystkie znalezione ROM-y do smartfonów Samsunga, poinformował na Twitterze, iż Samsung wyda jeszcze jeden model z WP7, po czym pożegna się z systemem Windows. Skutki takiego scenariusza mogłyby być dla mało popularnego systemu opłakane.

Według WPCentral, przyszłość nakreślona przez SamFirmware jest dość prawdopodobna. Firma może chcieć skupić się na platformie Android, która przynosi największe zyski i pokonuje kolejne kamienie milowe popularności. Oprócz tego, Samsung może chcieć udoskonalać własną platformę Bada, zamiast rozdrabniać się na wszystkie najpopularniejsze systemy mobilne.

Do końca 2012 zostało jeszcze półtora roku, co w kontekście szybkich przemian na rynku mobilnym oznacza długi okres. Być może do tego czasu, WP7 dzięki zbliżeniu MS z Nokią, stanie się poważnym konkurentem Androida…

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.