Sierpniowy Patch Tuesday Microsoftu zamyka krytyczne luki

Microsoft opublikował dziewięć biuletynów bezpieczeństwa, które zamykają luki w popularnych produktach. Według wydawcy, pięć biuletynów naprawi krytyczne problemy w systemie Windows, programach Internet Explorer i Exchange, a także w SQL Server, Server Software oraz Developer Tools.

Biuletyny będą dotyczyły dziesięciu luk w zabezpieczeniach wymienionych produktów. Luki mogą zostać wykorzystane przez atakującego do zdalnego wykonania kodu w systemie ofiary.

Cztery pozostałe biuletyny są oceniane przez Microsoft jako ważne. Poprawki w nich zawarte wpływają na Windows i pakiet Office. Dalsze szczegóły na ten temat można znaleźć w oficjalnym dokumencie na temat zabezpieczeń w sierpniowej aktualizacji.

Firma Adobe także podała szczegółowe plany własnego dnia poprawek – Patch Tuesday: firma wydała aktualizacje zabezpieczeń dla programów Reader i Acrobat. Aktualizacje naprawią nieokreślone krytyczne błędy w wersjach 9.5.1 i wcześniejszych oraz 10.1.3 i starszych w programach Acrobat i Reader dla systemu Windows oraz Mac OS X.

Źródło: Heise

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *