Silverlight 4 gotowy

Microsoft opublikował finalną wersję oprogramowania Silverlight 4. Technologia koncernu z Redmond postrzegana jest jako główny konkurent Adobe Flash. Wśród bardzo wielu nowości w Silverlight 4 warto wymienić oficjalne wsparcie dla przeglądarki Google Chrome, obsługę zabezpieczeń DRM dla treści offline, bezpośrednią obsługę kamery internetowej i mikrofonu czy streaming mediów w technologii multicast. Pojawiło się wsparcie dla technologii przeciągnij i upuść – użytkownik może przenosić pliki z komputera bezpośrednio do aplikacji webowej. Dodatkowo Silverlight umożliwia drukowanie prosto z aplikacji oraz obsługę zasobów lokalnych.

Najnowsza wersja technologii Microsoftu pozwala na tymczasowe zapisywanie danych dzięki czemu praca z aplikacją może być kontynuowana nawet po odłączeniu od Sieci. Ponadto treści obsługiwane przez Silverlighta mogą być obsługiwane przez kółko i prawy przycisk myszy. Porównanie funkcjonalności poszczególnych wersji technologii Silverlight począwszy od edycji 1.0 znajdziemy na stronie Silverlight.net.

Najnowsza wersja wtyczki dla Windows dostępna jest do pobrania z tej lokalizacji. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie projektu.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *