Silverlight 5 wydany

Pamiętacie technologię Silverlight która była odpowiedzią Microsoftu na Adobe Flash? Rozwiązanie giganta z Redmond nie zwojowało Sieci, a mimo to produkt jest wciąż rozwijany. Właśnie ukazała się piąta generacja Silverlight’a, która przynosi sporo nowości. Eksperci uważają, że przyszłość wtyczki stoi pod dużym znakiem zapytania.

Silverlight 5 to wtyczka do przeglądarek internetowych umożliwiająca odtwarzanie treści multimedialnych takich jak prezentacje, wideo czy aplikacje. Całość zajmuje niespełna 7MB, a instalacja nie powinna potrwać dłużej niż 10 sekund. Najnowsza wersja przynosi dekodowanie mediów H.264 przy wykorzystaniu akceleracji sprzętowej układu graficznego. Możliwości te mają przynieść znaczny wzrost wydajności. Ponadto wprowadzono obsługę, tzw. zaufanych aplikacji (Trusted Application), które będą mogły korzystać z wielu okien jednocześnie.

Wtyczka Silverlight 5 dostępny jest do pobrania za darmo z tej lokalizacji. Microsoft nie wspomniał o kolejnej generacji technologii zatem można spodziewać się, że bieżące wydanie jest ostatnim. Silverlight zostanie prawdopodobnie porzucony na rzecz HTML5.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *