SkyDrive już oficjalnie zmienia swoją nazwę

Na początku lipca informowaliśmy o przegranym procesie Microsoftu w związku z wykorzystaniem nazwy SkyDrive dla jednej z kluczowych usług firmy. Wyrok dotyczył wprawdzie wyłącznie zakazu jej używania w Europie, jednak Microsoft postanowił ostatecznie z niej zrezygnować.

Początkowo firma z Redmond zadeklarowała złożenie apelacji, jednak po miesiącu czasu obie strony doszły do porozumienia. Microsoft zmienił zdanie i oficjalnie postanowił wycofać się z niefortunnej nazwy. W zamian firma British Sky Broadcasting Group udzieliła zgody na wykorzystanie nazwy SkyDrive do czasu, kiedy amerykańska firma zdąży na spokojnie przeprowadzić rebranding swojej usługi. Nie podano wprawdzie kiedy i jaka nazwa zastąpi SkyDrive, jednak ma to nastąpić w najbliższym czasie.

Warto dodać, że ugoda związana była również z dodatkowymi warunkami, których nie ujawniono – Microsoft zapewne musiał jeszcze w tym przypadku dopłacić. Co ciekawe, to już druga tego typu sytuacja w przypadku firmy z Redmond. Wcześniej podobne problemy związane były z interfejsem Metro, co naruszało prawa niemieckiej firmy Metro AG. Wtedy jednak obyło się bez procesów sądowych i błyskawicznie zastąpiono go nazwą Modern.

Źródło: Neowin

1 thoughts on “SkyDrive już oficjalnie zmienia swoją nazwę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *