Skype dla Linuxa otrzymuje dużą aktualizację

Użytkownicy Skype pod Linuxem mieli już w tym miesiącu jedną niespodzianką – gigant z Redmond wydał dosyć niespodziewanie nowego klienta komunikatora dla tej platformy. Okazuje się jednak, że to nie koniec. Teraz pojawiła się pierwsza duża aktualizacja, która wnosi sporo nowości.

Wedle informacji Microsoftu, Skype dla Linuxa Alpha v1.2 będzie teraz posiadał kompletny panel ustawień wideo oraz dźwięku. Jak zapewniają nasz twórcy, komunikator zyskał na stabilności podczas długich czatów, a także obsługuje awatary w wysokiej rozdzielności. Kolejną zmianą jest wprowadzenie skrótu klawiszowego CTRL + Q, dzięki któremu użytkownicy błyskawicznie zamkną Skype’a. Programiści poprawili również błędy związane z poprawnym wyświetlaniem nazw użytkowników oraz działanie całego programu po przywróceniu z zasobnika.

Obserwując tempo wprowadzanych zmian można przypuszczać, iż dni, kiedy Linux był w dużej mierze ignorowany przez Microsoft chyba dobiegły już końca. Amerykański gigant na poważnie wziął się za dostosowanie swojego komunikatora do tej platformy i zapewne w najbliższym czasie możemy oczekiwać kolejnych aktualizacji.

skype linux alpha
Skype dla Linuxa Alpha v1.2

Źródło/Zdjęcie: Omgubuntu via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *