Skype na iOS z nowym wyglądem

Skype to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów – zarówno mobilnych, jak i desktopowych. Microsoft wciąż pracuje nad udoskonalaniem swojego produktu, z tego też względu w najbliższym czasie użytkownicy systemu iOS otrzymają zupełnie nową wersję, charakteryzującą się odświeżonym wyglądem.

Microsoft zapewnia, że nowa wersja została napisana niemal od zera, aby przystosować świeży wygląd do możliwości systemu od Apple. Nowy design przywodzi na myśl przede wszystkim wersję na Windows Phone. Takie zresztą było zamierzenie – stworzyć produkt, który będzie podobny na wszystkich platformach.

Skype 5.0 to nie tylko odświeżenie designu, ale przede wszystkim poprawa płynności i szybkości działania. Microsoft informuje, że nowa wersja jest pięć razy szybsza i oferuje przy tym przyjemniejsze dla oka animacje, które nie wpływają na żywotność baterii.

Skype 5 iOS wygląd
Nowy wygląd Skype nawiązuje do designu aplikacji z Windows Phone

Dużą zmianą jest również system powiadomień. Skype na iOS poprawnie rozpoznaje, czy wybrana wiadomość została już odczytana na innym urządzeniu – chociażby komputerze czy też konsoli Xbox. Wyświetlane są tylko te powiadomienia, których faktycznie jeszcze nie zdążyliśmy zobaczyć. Użytkownicy będą także mogli wysyłać wiadomości, filmy i zdjęcia do osób, które są nieobecne. Pojawiła się również opcja rozpoczęcia czatu grupowego.

Skype 5.0 dla iPhone’a powinien się pojawić w przeciągu nadchodzących tygodni. W produkcji jest również wersja dla iPada, jednak Microsoft nie dzieli się dokładnymi szczegółami na jej temat.

Pobierz: Skype dla Windows

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *