Smartfon z Windowsem i niezłymi parametrami od VAIO

VAIO, czyli firma powstała po odłączeniu segmentu notebooków od Sony, zaprezentowało swój nowy smartfon oparty na systemie Windows 10 – Phone Biz. W przeciwieństwie do większości urządzeń z Windows Phone, urządzenie od VAIO charakteryzuje się srebrną, aluminiową obudową, która swoim wyglądem nawiązuje nieco do serii notebooków tego producenta.

Phone Biz jest smartfonem 5,5-calowym, którego ekran działa w rozdzielczości Full HD. Sprzęt jest napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 617 i 3 GB pamięci RAM. Układ być może nie zalicza się do flagowych rozwiązań, ale obsługuje funkcję Windows Continuum.

Vaio Phone Biz
VAIO Phone Biz

Smartfon oferuje 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 64 GB za pomocą karty microSD. Aparat główny wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix, z przodu znajdziemy 5-megapikselową kamerkę.

Reszta specyfikacji to między innymi obsługa LTE, Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0. Zastosowana tu bateria oferuje pojemność 2800 mAh.

VAIO Phone Biz Continuum
VAIO Phone Biz będzie wspierał funkcję Continuum

VAIO Phone Biz będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia w cenie 50 tys. jenów (około 1700 złotych). Obecnie nie wiadomo, czy producent planuje dystrybucję urządzenia poza Japonię.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *