Smartfony z Windows Phone 7 otrzymają aktualizację Apollo?

Kilka dni temu szef działu Windows Phone firmy Microsoft, Terry Myerson, zbył pytania analityków finansowych, którzy chcieli wiedzieć, czy nadchodzący system Windows Phone 8 (znany także jako Apollo) będzie oferowany jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych urządzeń z systemem Windows Phone 7. Okazuje się jednak, że zgodnie z najświeższymi doniesieniami, gigant z Redmond może zaoferować aktualizację Apollo przynajmniej na niektóre produkty z WP7.

Redaktorzy WMPoweruser twierdzą, że rozmawiali z przegstawicielem Microsoft podczas wystawy komputerowej CeBIT. Przedstawiciel ów twierdzi, że wiele obecnych produktów z Windows Phone 7, w tym telefony Lumia wykonane przez firmę Nokia, otrzymają bezpłatną aktualizację do wersji Windows Phone 8. Telefony starszej generacji z systemem Windows Phone, które miały swoją premierę w 2010 r, mogą również uzyskać aktualizację Apollo, jednak będą pozbawione niektórych funkcji.

To z pewnością dobra wiadomość dla każdego, kto chce kupić smartfona z Windows Phone 7.5, licząc przy tym na aktualizację systemu operacyjnego do Windows Phone 8. System mobilny WP8, który będzie korzystać z tego samego jądra, co system Microsoft Windows 8, ma podobno zostać wydany jeszcze przed końcem 2012 roku.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.