Steve Ballmer krytykuje Microsoft i działania Nadelli

Steve Ballmer, były CEO Microsoftu i obecnie największy udziałowiec firmy, znany jest z krytykowania swojego dawnego miejsca pracy. Jakiś czas temu przyznał, że Satya Nadella powinien pracować ze swoim zespołem nad umożliwieniem uruchamiania aplikacji z Androida w systemie Windows Phone.

W najnowszym wywiadzie dla Business Insider ponownie postanowił skrytykować Microsoft i działania Nadelli. Ballmer przyznał, że Microsoft musi obrać odpowiednią ścieżkę odnośnie urządzeń mobilnych. Gigant musi mieć pomysł na rozwój tego segmentu. Takowy rzekomo zapoczątkował Ballmer, rozpoczynając rozmowy z Nokią, jednak po przejęciu władzy przez Nadellę idea została zmieniona.

Ballmer wyjaśnił również, że spotyka się z obecnym szefem Microsoftu 4-5 razy w roku, by przeprowadzić burzę mózgów i wypracować odpowiednie rozwiązania. Steve występuje wtedy jako były CEO i największy udziałowiec firmy.

Nie wszystkie decyzje są przez Ballmera oceniane negatywnie. Były CEO pochwalił Office 365. Jest zadowolony z faktu, że usługa wciąż się rozwija i przyciąga do siebie nowych klientów. Ballmer wyczekuje także nowych informacji na temat HoloLens i Xboksa.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *