Steve Ballmer odchodzi na emeryturę!

Microsoft w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że aktualny CEO firmy – Steve Ballmer, odejdzie na zasłużoną emeryturę w przeciągu 12 miesięcy. Jak czytamy w wiadomości, jest to kolejny krok w stronę transformacji Microsoftu, która rozpoczęła się jakiś czas temu.

W ostatnim okresie swojego szefowania Steve Ballmer musi wybrać najlepszego kandydata na swoje stanowisko. W tym celu powołana została już specjalna komisja, która rozważy kandydaturę zarówno z Microsoftu, jak i osób pochodzących z zewnątrz.

„Nigdy nie ma najodpowiedniejszej chwili do podjęcia tak ważnej decyzji, ale czuję, że nadszedł już ten czas” – mówi Steve Ballmer o swoim odejściu. „Jesteśmy w trakcie wielkiej reorganizacji. Mamy wspaniałe kierownictwo wyższego szczebla, które jest ukierunkowane na rozwój. Potrzebujemy szefa, który pchnie to wszystko w odpowiednią stronę” – kontynuuje.

Steve Ballmer jest dyrektorem generalnym Microsoftu od 2000 roku, kiedy to zastąpił legendarnego już Billa Gatesa. Na razie nie wiadomo, kto ewentualnie mógłby zastąpić go na stanowisku CEO.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *