Surface Go 2 pojawił się w polskich sklepach

Surface Go 2

W polskich sklepach pojawiła się właśnie całkiem ciekawa propozycja dla uczniów i studentów w postaci urządzenia Microsoft Surface Go 2. Ten niewielki sprzęt 2 w 1 ma łączyć zalety laptopa i tabletu i stanowić alternatywę dla niedrogich laptopów. Wraz ze sprzętem debiutują także przeznaczone dla niego akcesoria – odpinana klawiatura Surface Go Type Cover ze szklanym touchpadem, myszka Surface Mobile Mouse i stylus Surface Pen.

Surface Go 2 wyceniono na 1 999,00 złotych za najtańszy model. Według zapewnień producenta, nowość jest nawet o 64% wydajniejsza od urządzenia poprzedniej generacji. Konwertowalny gadżet waży zaledwie 553 gramy, ale waga ta nie powinna dziwić. Surface Go 2 wyposażono bowiem w dotykowy, 10,5-calowy wyświetlacz PixelSense, a urządzenie bez klawiatury jest de facto tabletem. Wysoka rozdzielczość na poziomie 1920×1280 pikseli i proporcje ekranu 3:2 mają poprawiać komfort działania.

Surface Go 2
Surface Go 2 wraz z akcesoriami. / Źródło: Microsoft

W zależności od wybranej wersji, o wydajność Surface Go 2 dba procesor Intel Pentium Gold 4425Y lub Intel Core m3, wspierane przez zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics 615. Bateria ma pozwalać nawet na 10 godzin pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę. Urządzenie konwertowalne działa pod kontrolą Windows 10.

Surface Go 2 ma stanowić alternatywę dla niedrogich laptopów. / Źródło: Microsoft

Sprzęt oferuje ponadto czytnik na karty micro SD o pojemności do 1 TB. Microsoft nie zapomniał o głośnikach stereo i dwóch mikrofonach “jakości studyjnej” z redukcją szumów, umożliwiających wygodne prowadzenie wideokonferencji. Te prowadzić się za pośrednictwem przedniej kamerki 5 Mpix. Z tyłu obudowy usytuowany jest aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

Warto nadmienić, że podstawowy wariant omawianego sprzętu wyposażono wyłącznie w moduł Wi-Fi. Za model z modemem LTE-A niestety trzeba dopłacić.

Surface Go 2 można obecnie kupić w sklepach RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt i x-kom.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *