Tablet od Microsoftu nadchodzi?

Od kilku dni po sieci krążą plotki o wydaniu przez Microsoft pierwszego w 37-letniej historii firmy tabletu. Głos w tej sprawie zabrał serwis New York Times stwierdzając, iż w dniu dzisiejszym zostanie ogłoszone to historyczne wydarzenie. Jak donoszą przecieki, firma założona przez Billa Gatesa, miałaby nie tylko zająć się produkcją tabletu, ale i stosownego oprogramowania.

Decyzja ta nie może dziwić biorąc pod uwagę analizę konkurencyjnego Apple. Tylko w ubiegłym roku ten drugi zarobił więcej na sprzedaży swoich tabletów, niż Microsoft na licencji Windowsa. Osobą odpowiedzialną za tablet w Microsofcie ma być Steven Sinofsky, który obecnie jest szefem działu Windows oraz Windows Live. Ponadto odpowiada za pracę nad najnowszym Windows 8 i to jemu zawdzięczamy zmianę wizerunku kolejnych systemów operacyjnych po nie do końca udanej Viście. Można zatem łatwo wywnioskować, że powierzenie mu pieczy nad nowym tabletem będzie dobrym pomysłem.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że urządzenie będzie prawdopodobnie współpracować z systemem operacyjnym Windows RT. Czy pojawienie się nowego tabletu od Microsoftu okaże się sukcesem i czy będzie w stanie konkurować z Apple? O tym zapewne dowiemy się niebawem, jednak już teraz można być pewnym, że decyzja ta może znacząco zmienić oblicze firmy, zaś walka o klienta będzie jeszcze mocniej zacięta.

Źródło: www.instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *