Te nowości pojawią się wkrótce w przeglądarce Microsoft Edge

Edge Chromium funkcje

Gigant z Redmond jeszcze w styczniu 2021 chce wydać dużą aktualizację swojej zyskującej na popularności przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Wśród nowości znajduje się wiele użytecznych funkcji.

Nowe motywy

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych przeglądarek, zmiana motywów w Edge powoduje modyfikację m.in. kolorów kart i obrazów tła nowych stron kart. Wiele elementów interfejsu pozostaje niezmienionych, ale wybranie innego motywu to wciąż najlepszy, najszybszy i najłatwiejszy sposób na personalizację wyglądu przeglądarki internetowej. Od teraz do wyboru będą aż 24 zróżnicowane motywy zatwierdzone przez Microsoft, a wraz z nimi zadebiutują nowe ikony współgrające doskonale z systemem Fluent Design, znanym z innych produktów tej firmy.

Usypianie kart

Eksperymentalna funkcja “sleeping tabs”, czyli usypiania kart trafi w końcu do stabilnej wersji Microsoft Edge. Dzięki niej użytkownik może czasowo odrzucić otwarte karty, które zostaną automatycznie przywrócone przez program, po upływie określonego czasu. Microsoft podaje, że zamrożone karty będą miały deaktywowane swoje zadania.

Nowość pomoże zmniejszyć zużycie pamięci RAM w systemie Windows 10 nawet o 32%, zużycie procesora o 37%, a także wydłuży czas pracy na baterii laptopów, których użytkownicy postawią na korzystanie z Edge.

Nowy generator haseł

W tym miesiącu do Edge trafi generator haseł, który pomoże internautom zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie surfowania po Internecie. Dzięki generatorowi haseł Microsoft Edge automatycznie zasugeruje bezpieczne hasło, gdy użytkownik postanowi zmienić istniejące hasło lub zarejestruje się w nowej usłudze. Korzystasz z kilku haseł do wszystkich usług? Przestań, menadżery haseł sprawiają, że nie musisz pamiętać każdego hasła i możesz pozwolić sobie na komfort ustawiania unikalnego kodu dla każdej z witryn.

Wraz z zapobieganiem śledzeniu, do przeglądarki trafią także wkrótce Microsoft Defender SmartScreen i monitor skradzionych haseł.

Jeżeli zmiany dokonywane na przestrzeni ostatnich miesięcy w obrębie przeglądarki internetowej Microsoft’u nie przekonały Was do tego, aby ją wypróbować, być może tym razem się uda.

Źródło: blogs.windows.com via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *