Thunderbird 6.0 Beta: wsparcie dla Windows 7 Jump lists

Mozilla udostępniła pierwszą wersję beta klienta poczty elektronicznej Thunderbird z serii 6.0. Wciąż nie wiadomo kiedy ukaże się wersja finalna, być może premiera zbiegnie się z wydaniem Firefoksa 6.0. Tymczasem przyjrzyjmy się jakie zmiany wprowadzono w najnowszym Thunderbirdzie.

Jak możemy dowiedzieć się z dokumentacji Release Notes, Thunderbird 6.0 Beta wspiera technologię Jump lists w systemie Windows 7. Dzięki temu użytkownicy programu do obsługi poczty elektronicznej będą mogli korzystać z listy szybkiego dostępu, która dostępna jest po kliknięciu prawym klawiszem myszy w ikonkę programu na pasku zadań. Oprócz tego, wprowadzono kilka poprawek podczas importu danych z programu Microsoft Outlook. Thunderbird 6.0 został dostosowany do najnowszych dystrybucji Linuksa i zawiera niewielkie ulepszenia interfejsu użytkownika.

Producent jak zawsze zachęca do aktywnego testowania wydania testowego przy czym zastrzega, że oprogramowanie nie nadaje się do zastosowań produkcyjnych. Thunderbird 6.0 Beta dostępny jest do pobrania dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Źródło: Mozilla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *