Ultrabooki z dotykowymi ekranami i Windows 8 w 2012 roku

Były już notebooki, netbooki czy nawet i googlowskie Chromebooki z Chrome OS. Ostatnio jednak do ich grona dołączyła kolejna grupa urządzeń – ultrabooki, które zadziwiają swą niesamowicie niewielką grubością i lekkością. Jak się dziś dowiedzieliśmy, w 2012 roku możemy się spodziewać tego typu modeli z dotykowymi wyświetlaczami i Windows 8 na pokładzie.

Podczas ciekawego wydarzenia Intel Capital Global Summit, sam Paul Otellini, CEO firmy Intel, zapowiedział, że w 2012 roku na rynku pojawią się ultrabooki nowej generacji. Mają to być właśnie urządzenia z dotykowymi panelami, pracujące pod kontrolą najnowszego systemu Microsoftu.

Najprawdopodobniej zapowiadane ultrabooki będą posiadały najnowsze jednostki centralne Intela, Ivy Bridge, wykonane w 22 nm procesie technologicznym. Co więcej, cena urządzeń w podstawowej konfiguracji ma się zaczynać od 699 dolarów.

Trudno z powyższych informacji nie wywnioskować, że wkrótce będzie się zacierała cienka granica pomiędzy ultrabookami a tabletami – obie grupy urządzeń będą lekkie, cienkie i z dotykowymi ekranami na pokładzie. Co wybiorą użytkownicy – sam wyświetlacz czy może z klawiaturą?

Źródło: Notebookitalia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *