Unia Europejska: aktualizacja z Visty do Windows 7 utrudniona

Serwis TechARP dotarł do szczegółowych dokumentów na temat bezpłatnej aktualizacji z Visty do Windows 7 dla użytkowników którzy zakupią komputer z preinstalowanym Windowsem przed premierą Siódemki.

Z opublikowanych informacji wynika, że konsumenci którzy zakupią Vistę w okresie od 26 czerwca do 22 października 2009 będą mieli prawo do darmowej aktualizacji. Okazuje się jednak, że system sprzedawany w Europie oznaczony symbolem E będzie mógł być instalowany tylko w czystej wersji po usunięciu starego systemu. Windows 7 E przeznaczony na europejski rynek to edycja bez przeglądarki Internet Explorer 8. Microsoft zdecydował się na wypuszczenie tej edycji po naciskach ze strony Komisji Europejskiej która uznała, że system z preinstalowaną przeglądarką narusza przepisy antymonopolowe i niekorzystnie wpływa na konkurencję.

Również edycja N pozbawiona odtwarzacza Windows Media Player będzie wymagała “czystej” instalacji. Oznacza to, że użytkownik aktualizując system z Visty do Windows 7 utraci wszystkie dane oraz ustawienia. Jedyne rozwiązanie to utworzenie odpowiedniej kopii zapasowej. W przypadku aktualizacji z Visty N do Windows 7 N obędzie się bez usuwania starego systemu. Ponadto TechARP informuje, że Microsoft nie zamierza oferować Siódemki zawierającej przeglądarkę Internet Explorer na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że aktualizacja będzie możliwa jedynie do jednej z ograniczonych wersji N lub E.

Źródło: TechARP

8 thoughts on “Unia Europejska: aktualizacja z Visty do Windows 7 utrudniona

  1. Pewnie będzie tak, że bez przeglądarki nie ściągniesz sobie innej przeglądarki :DTak czy siak trzeba będzie pobrać IE8, zakładam, że będzie można to zrobić przez Windows Update…

  2. Pamiętajmy że opcja aktualizacji jest skierowana raczej dla początkujących użytkowników. Każdy z jakimkolwiek pojęciem o komputerach nie trzyma danych na partycji systemowej… Po za tym przenoszenie ustawień , nigdy nie odbywało sie w przypadku Windows w jakiejkolwiek aplikacji poprawnie, wiec nie spodziewam się ze i tym razem tak będzie. Najlepszym sposobem na zmianę systemu jest instalacja go od nowa.

  3. Zgadzam się. Czysta instalacja jest szybsza od aktualizacyjnej [nie zawsze ale w większości]. A co do kopii danych? Ja bynajmniej ważne dane trzymam ma innej partycji i robię backup programem Acronis… 🙂

  4. Dla mnie to nie problem i tak dokonam czystej instalacji. Wydaje mi się, że aktualizacja z systemu do nowszego może spowodować jego wolniejsze działanie dlatego dałbym sobie spokój z takimi trikami ) Nie ma to jak czysta instalacja – system od razu szybciej śmiga. A zrobić kopię ważnych danych na drugą partycję to nie problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *