Usługa Xbox Gold Live na terenie Chin nadal mocno ograniczona

Z pewnych politycznych względów Xbox Gold Live w Chinach jest mocno ograniczoną usługą. Krajowe władze starają się kontrolować możliwie jak największą część internetu i niestety odbija się to również na branży gier. Jako, że przygotowane przez giganta z Redmond materiały są w Państwie Środka w dużej mierze niedostępne, Microsoft zdecydował, iż nie będzie pobierał dodatkowych opłat.

Od pewnego czasu mówiło się jednak o tym, że obecna sytuacja może ulec zmianie. Microsoft rozważał rozbudowę oferty dla chińskich graczy. Okazało się jednak, że te starania spełzły na niczym wobec oporu chińskich urzędników. Aby nie prowokować konfliktu z krajowymi władzami amerykański gigant nie zamierza na razie dokonywać zmian w swojej ofercie.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, iż część graczy w Chinach liczyła na to, iż wraz z wprowadzeniem płatności za Xbox Gold Live uzyska również pełny dostęp do contentu, z którego można korzystać w innych krajach. Ostatni oficjalny komunikat Microsoftu, który rozwiał te nadzieje, zdecydowanie rozczarował wielu chińskich użytkowników.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *