Uważasz że Windows XP to przeżytek? Londyńska policja jest innego zdania

Windows XP

Od 2014 roku Windows XP nie jest oficjalnie wspierany przez Microsoft, a to oznacza, że nie otrzymuje nowych aktualizacji i jest podatny na ataki z wykorzystaniem znanych luk.

Niektórym nie przeszkadza to jednak w dalszym korzystaniu z przestarzałego systemu. Windows XP można znaleźć między innymi na komputerach londyńskiej policji.

Obecnie aż 18 z 32 tysięcy komputerów należących do londyńskiej policji wciąż działa w oparciu o Windowsa XP. Sadiq Khan, burmistrz stolicy Wielkiej Brytanii wyjaśnia, że w planach jest przesiadka na nowsze rozwiązanie, jednak nie ma jeszcze wyznaczonych ostatecznych dat.

Początkowo przesiadka na Windows 8 miała nastąpić do marca 2016 roku. Tak się jednak nie stało, a wszelkie plany związane z modernizacją zostały odroczone.

Co ciekawe, londyńska policja nie zamierza przesiadać się na najnowszy Windows 10. Zamiast tego na komputerach zostanie zainstalowany Windows 8.1.

Warto dodać, że zaledwie osiem komputerów policji działa pod kontrolą Windowsa 10. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nic w tej materii się nie zmieni.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *