Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu

W kwietniu oficjalne wsparcie dla Windowsa XP zostanie zakończone. Zegar tyka nieubłaganie, a użytkownicy aktualnie korzystający z 12-letniego systemu Microsoftu muszą znaleźć dla siebie alternatywę. Jak się okazuje, część z nich zamierza całkowicie porzucić struktury giganta z Redmond.

Według ankiety przeprowadzonej przez Tech Pro Research, aż 11% firm i organizacji zamierza całkowicie porzucić system Windows i przenieść się na Linuksa po zakończeniu wsparcia dla XP. Przyczynia się do tego nie tylko niewielki koszt migracji i korzystania z wolnego oprogramowania, ale także mniejsze prawdopodobieństwo luk w zabezpieczeniach. Cyberprzestępcy nie są bowiem zainteresowani małym odsetkiem użytkowników, którzy korzystają z Linuksa.

Co najbardziej szokujące, aż 37% przedsiębiorstw zamierza pozostać przy Windows XP. Wśród powodów takiej decyzji najczęściej pojawia się tłumaczenie, że system ten działa poprawnie i nic nie trzeba zmieniać lub też firmy te korzystają z oprogramowania, które nie ma wersji przystosowanej do nowszych systemów.

Obecnie niemal 1/3 wszystkich użytkowników komputerów korzysta z Windows XP. Po zakończeniu wsparcia przez Microsoft, sytuację tego systemu będzie można przyrównać do miasteczka na Dzikim Zachodzie, gdzie zabrakło szeryfa. Kto obroni nieświadomych obywateli?

Źródło: omgubuntu.co.uk, Tech Pro Research

1 thoughts on “Użytkownicy Windowsa XP zapowiadają całkowite porzucenie systemu Microsoftu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *