VLC Media Player: nowa wersja dla Windows 8 nadchodzi

W listopadzie ubiegłego roku, zespół odpowiedzialny za odtwarzacz VLC Media Player, rozpoczął na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na stworzenie wersji dla systemu Windows 8. Nie trzeba było długo czekać, gdyż już po miesiącu udało się zebrać wymaganą kwotę ponad 40 tys. funtów. Teraz twórcy przypominają o zbliżającej się wersji nowego odtwarzacza.

Na dzień dzisiejszy VLC Media Player zainstalowany jest na ponad 100 mln. komputerów z systemem Windows na całym świecie. Nie może zatem dziwić zainteresowanie wersją dla Windows 8. Ta wprawdzie już istnieje w formie desktopowej, jednak przeznaczona jest wyłącznie dla komputerów z procesorem Intel. Zapowiadana wersja, będąca już na ukończeniu, będzie zintegrowana z interfejsem Modern, a także współpracować będzie z Windows RT i Windows Phone 8.

VLC Media Player dla Windows 8 odtwarzać będzie najpopularniejsze formaty wideo dostępne na dysku lub poprzez streaming z sieci. Poza nowym wyglądem, nie zabraknie wsparcia dla VCD, DVD i Blu-Ray. Wszelkie dodatkowe funkcje i poprawki można na bieżąco śledzić pod tym adresem.

Źródło: Kickstarter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *