W czerwcu podwoiła się sprzedaż Xbox One

Xbox One od momentu premiery pod koniec ubiegłego roku nie ma łatwego życia. Najpierw kontrowersje wokół pomysłów Microsoftu, później niższa cena konsoli konkurencji – wszystko to złożyło się na znaczącą przewagę PlayStation 4. Xbox One powstaje jednak z martwych, gdyż w czerwcu sprzedaż tej konsoli została podwojona.

O takim wyniku poinformował sam Microsoft. Dzięki obniżeniu ceny konsoli do 399 dolarów (za wersję bez Kinecta), wielu użytkowników zdecydowało się na zakup next-genowej platformy. To właśnie dlatego w samym czerwcu gigant z Redmond sprzedał dwa razy więcej sztuk, niż w poprzednim miesiącu.

Niestety Microsoft nie podaje dokładnych informacji na temat ilości sprzedanych sztuk. Podwojona liczba brzmi rewelacyjnie, jednak jeżeli wciąż jest niska, nie ma za bardzo się z czego cieszyć. W lutym sprzedaż Xbox One zamknęła się na poziomie 258 tysięcy sztuk, natomiast w kwietniu wyniosła 115 tysięcy.

Co prawda nie wiemy, ile konsol sprzedało się w maju, ale można spekulować, że podwojona liczba, o której mowa w newsie, to wartość z zakresu 200-500 tysięcy sztuk.

Xbox One na terenie Polski zadebiutuje dokładnie 5 września, czyli niespełna rok po premierze światowej.

Źródło: The Next Web, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *