W przyszłym roku nadejdzie Windows Blue?

Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, że w przyszłym roku Microsoft zaoferuje nową wersję systemu Windows. Zgodnie z najświeższymi doniesieniami, firma z Redmond zaproponuje użytkownikom jedynie “aktualizację” systemu. Z pewnością nie będzie to Windows 9, a wydanie “między wersjami głównymi”, znane obecnie pod kryptonimem “Blue”. Niektórzy studzą emocje twierdząc, że może to być zaledwie dodatek Service Pack.

Według źródeł Mary Jo Foley z ZDNet, nie wiadomo, jaki charakter będzie miała przyszłoroczna aktualizacja systemu Windows. Czy będzie to pełna wersja czy tylko dodatek Service Pack. Redaktor ZDNet sugeruje także, iż aktualizacja może uzyskać numer wersji, np. Windows 8.1. Tym samym, Microsoft powróciłby do konwencji nazewnictwa stosowanej na początku lat ’90.

Możliwe, że Microsoft przyspieszy tempo wydań nowych iteracji flagowego systemu operacyjnego, zbliżając się do częstotliwości wydań kolejnych wersji systemu OS X firmy Apple. Niektórzy uważają nawet, że Windows 9 o kryptonimie “Blue” może się ukazać już w przyszłym roku. Zamieszaniu winni są pracownicy Microsoftu, którzy na portalach społecznościowych poinformowali o rozpoczęciu prac nad wydaniem systemu Windows 9.

Źródło: ZDNet, Neowin

1 thoughts on “W przyszłym roku nadejdzie Windows Blue?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *