W tym kraju Microsoft nie będzie “zmuszać” użytkowników do instalacji lub aktualizacji Windowsa

Windows 10 aktualizacja

Microsoft doszedł do porozumienia z fińską organizacją zajmującą się ochroną praw konsumenta. Na jego mocy gigant z Redmond zobowiązuje się, że już nigdy nie będzie „zmuszać” swoich klientów do instalacji Windowsa czy nowych aktualizacji.

W ramach porozumienia Microsoft będzie dostarczać konsumentom niezbędnych informacji o przeprowadzanych aktualizacjach. Będzie również musiał czekać na wyraźną zgodę użytkownika przed rozpoczęciem procesu instalacji.

„Przedsiębiorca nie może zakładać, że konsument zdobędzie informacje o produkcie na własną rękę lub poprzez link internetowy”

– tłumaczy fińska organizacja.

Sprawa dotyczy oczywiście procesu aktualizacji systemu do Windows 10, gdy był on darmowy. Wtedy też Microsoft stosował różne sztuczki, by jak najwięcej osób zdecydowało się na instalację. Niejednokrotnie były one uznawane za nieetyczne.

Microsoft co prawda nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale firma rzekomo zobowiązała się do postępowania według prawa, co oznacza brak „wciskania” kolejnych aktualizacji.

Warto jednak dodać, że porozumienie dotyczy wyłącznie fińskich konsumentów.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *