Wellograph – zegarek ze wsparciem dla Windows Phone

Producenci sprzętów prześcigają się z coraz to nowszymi projektami inteligentnych zegarków, opasek sportowych czy nawet okularów. Pomimo wielu różnic, wszystkie te gadżety mają jedną cechę wspólną – nie działają w kooperacji ze smartfonem opartym na Windows Phone. Wellograph ma to jednak zmienić.

Wellograph nie jest typowym przedstawicielem inteligentnych zegarków. Jego zastosowania zostały nakierowane na funkcje sportowe – zapisywanie naszej aktywności (liczenie kroków, bieganie, mierzenie pulsu itp.) i przesyłanie ich w czasie rzeczywistym do aplikacji mobilnej, dostępnej na wszystkich popularnych mobilnych systemach operacyjnych.

Zegarek będzie posiadał cztery podstawowe funkcje – dom, aktywność, serce oraz chodzenie/bieganie. Każda z tych sekcji posiada trzy widoki, na których wyświetlane są najważniejsze informacje związane z wybranym trybem.

Wellograph zostanie zbudowany z aluminium oraz stali nierdzewnej. Ekran zostanie nieco zakrzywiony. Wbudowana bateria pozwoli na aż 2 tygodnie ciągłej pracy. Konstrukcja ma być wodoodporna, choć aktualnie producent nie ujawnił dokładnego stopnia zabezpieczeń.

wellograph, WP

Wellograph nie jest jeszcze dostępny na rynku, choć jego wstępna cena została już określona. Za gadżet przyjdzie nam zapłacić 349 dolarów. W zamian otrzymamy sportowy zegarek kompatybilny ze wszystkimi popularnymi smartfonami.

Źródło: Wellograph, Neowin, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *