Windows 10 dogonił Windows 8.1

Grudzień za nami, a do najważniejszych serwisów statystycznych spłynęły już ostatnie dane. Według każdego z nich Windows 10 zdobywa na popularności i depcze już po piętach Windows 8.1.

Według StatCounter Windows 10 jest już zainstalowany na 12% komputerów na całym świecie. Niemal identyczny wynik osiągnął Windows 8.1. To większy zasięg, niż posiada obecnie Windows XP.

Na pierwszym miejscu niepodważalnie króluje Windows 7, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Według statystyk StatCountera jest on zainstalowany na ponad 47% wszystkich komputerów, choć można zauważyć niewielki, wielomiesięczny spadek zasięgu.

Liczby te są potwierdzane także przez inne źródło – NetMarketShare. Według tego serwisu Windows 10 jest zainstalowany na 9,96% wszystkich komputerów, podczas gdy Windows 8.1 na 10,3%. Różnice są już zatem kosmetyczne.

Statystyki popularności systemów w grudniu 2015
Statystyki popularności systemów w grudniu 2015 / Źródło: NetMarketShare

W przypadku statystyk NetMarketShare większy zasięg ma Windows XP – 10,93% oraz Windows 7 – 55,68%.

Rosnąca popularność Windows 10 to oczywiście wynik sposobu dystrybucji. Microsoft przez pierwszy rok od premiery udostępnia Dziesiątkę za darmo dla wszystkich posiadaczy Windows 7 oraz Windows 8.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *