Windows 10 cieszy się największą popularnością wśród graczy

Najnowsze statystyki pochodzące z platformy Steam wskazują, że Windows 10 jest szczególnie lubiany przez graczy. W trzy miesiące od premiery jest on używany (zarówno wersja 32-, jak i 64-bitowa) przez 27,64% wszystkich użytkowników Steama, co jest bardzo dobrym wynikiem. Ustępuje on wyłącznie Siódemce, która jest obecnie zainstalowana na 44,1 % wszystkich komputerów korzystających z usługi Steam.

Windows 10 był w październiku jedynym systemem, który powiększył swój zasięg wśród graczy. Każda inna platforma zanotowała drobny spadek. Wynika z tego, że użytkownicy wcześniejszych wersji systemu Windows przesiadają się na najnowsze rozwiązanie. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest oczywiście obsługa DirectX 12. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie na rynku gier z obsługą tych bibliotek graficznych jest jak na lekarstwo. Adaptacja Dziesiątki powinna się zwiększyć w momencie, gdy DirectX 12 będzie powszechnie wspierany przez deweloperów.

Warto także nadmienić, że z systemów Windows korzysta aż 95,39% wszystkich użytkowników platformy Steam. Zaledwie 3,54% graczy ma zainstalowany OS X. Dominacja Microsoftu w tym segmencie jest zatem niepodważalna.

Źródło: Yahoo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *