Windows 10 – interfejs Spotify pojawił się w Pasku gry

Spotify

Spotify poinformowało właśnie o wdrożeniu świetnej funkcjonalności na komputerach osobistych działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Od teraz gracze korzystający z Paska gry, którzy zainstalowali już majową aktualizację Windows 10, będą mogli w niezwykle wygodny sposób obsługiwać program Spotify.

Pasek gry to nakładka ekranowa rozwijana przez Microsoft. Działa w każdej grze i dzięki niej można korzystać z funkcji przechwytywania zrzutów ekranu, rejestrowania filmów z rozgrywki, czy też rozmów ze znajomymi posiadającymi konto w usłudze Xbox.

Pasek gry w Windows 10 włączany jest domyślnie wewnątrz gry za pomocą kombinacji klawiszy Win + G. Jeśli jesteście osobą, która uwielbia grać z “własnym” soundtrackiem i słucha muzyki w tle, to po wywołaniu paska ujrzycie dodatkowo interfejs Spotify. Z jego poziomu możecie zmieniać utwory, poziom głośności odtwarzania oraz przeglądać zawartość playlist.

Pasek gry / Spotify
Pasek gry

Dzięki zmianie nie będzie już konieczne minimalizowanie gry, aby sterować programem Spotify. Istnieją gry, które w trakcie ich minimalizowania potrafią scrashować, więc drobna zmiana wnosi naprawdę wiele pożytku.

Jeśli z jakiegoś powodu odinstalowaliście Pasek gry, możecie go pobrać bezpłatnie ze Sklepu Microsoftu.

Jednocześnie Spotify przypomina, że w usłudze czekają na graczy dedykowane im playlisty. Wśród nich jest między innymi lista utworów odtwarzanych rzekomo najchętniej przez graczy podczas grania w gry – Top Gaming Tracks.

Źródło: Spotify, Microsoft, Instalki.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *