Windows 10 jest niezwykle popularny wśród graczy

Windows 10 poradził sobie w ostatnim miesiącu bardzo dobrze. Warto jednak zaznaczyć, że wciąż wiele mu brakuje do prześcignięcia Windows 7 pod względem popularności.

Jest jednak wyjątek od tej reguły – gracze. Na platformie Steam Dziesiątka jest już niemal tak samo popularna, jak Siódemka. Użytkownicy aplikacji Valve dostrzegli zatem zalety nowego systemu i masowo przeprowadzili aktualizację.

Z najnowszych statystyk opublikowanych na platformie Steam wynika, że Windows 10 w wersji 64-bitowej jest obecnie zainstalowany na 32,77% wszystkich komputerów łączących się z serwerami Valve. Dla porównania 64-bitowy Windows 7 charakteryzuje się zasięgiem 34,31%.

Z ankiety dowiadujemy się także kilku innych interesujących kwestii na temat użytkowników Steam. Wśród producentów kart graficznych niepodważalnie rządzi Nvidia. Karty tej firmy stanowią 54,83% całości. AMD ma połowę mniejszy zasięg – 26,21%. Po piętach depcze mu nawet Intel (18,49%).

Podobna dysproporcja zachodzi wśród producentów procesorów. Intel posiada 76% steamowego rynku, podczas gdy AMD musi się zadowolić 24%.

Źródło: Valve via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *