Windows 7 Beta – rekordowa liczba testerów

Gigant z Redmond ogłosił, że w programie beta systemu Windows 7 wzięło udział osiem milionów użytkowników. Jest to największa liczba testerów w historii produktów Microsoftu.

Ogromna liczba testerów to zasługa otwartego programu beta który ruszył w styczniu bieżącego roku (build 7000). Kolejnym etapem w rozwoju systemu była edycja Release Candidate (build 7100) dostępna publicznie od maja. Microsoft przed oficjalną premierą udostępnił jedynie dwie wersje testowe Windows 7 – zdaniem niektórych testerów liczba ta była zbyt skromna. Co ważne, obydwie wersje cechowały się bardzo dużą stabilnością. Pomimo, że Windows 7 został ukończony i dostępny jest już w oficjalnej sprzedaży użytkownicy którzy pobrali i zainstalowali wersję RC mogą wciąż z niej korzystać. Będzie ona aktywna do czerwca 2010 roku (od marca system będzie cyklicznie resetowany).

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszył się również program Customer Experience Improvement Program (CEIP). Z mechanizmu poprawy jakości obsługi klienta skorzystało 15 milionów użytkowników Windows Vista i przedwstępnych wersji Windows 7. Program CEIP automatycznie wysyła informacje do firmy Microsoft na temat sposobu korzystania z niektórych produktów, co w połączeniu z informacjami na temat komputera pomaga rozwiązać typowe problemy i poprawić ogólną jakość produktu. Proces produkcyjny Windows 7 był bardzo obfity – inżynierowie przedstawili ponad 600 pomysłów na nowe funkcje systemu.

Źródło: Ars Technica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *