Windows 7 Family Pack w Europie

Microsoft oficjalnie potwierdził dostępność Windows 7 Family Pack w Europie. Podobnie jak w USA i Kanadzie system będzie sprzedawany w edycji rodzinnej (możliwość instalacji na 3 stanowiskach w ramach jednego gospodarstwa domowego).

Family Pack dostępny będzie jako upgrade w cenie 150 euro. Oznacza to, że użytkownicy którzy nabędą pakiet będą mogli zainstalować Windows 7 na komputerach na których już wcześniej znajdował się Windows XP lub Vista. Opcja aktualizacji Windowsa ma charakter symboliczny ponieważ w przypadku XP niezbędna będzie czysta instalacja wymagająca formatowania komputera. Natomiast w przypadku Visty z dodatkiem Service Pack 1 lub nowszym faktycznie będzie można dokonać aktualizacji bez reinstalacji systemu.

Gigant z Redmond poinformował również, że podobnie jak w USA i Kanadzie pakiet rodzinny będzie dostępny w ograniczonej ilości. Niestety póki co nie ma żadnych informacji na temat dostępności Family Pack w Polsce. Na łamach Windows 7 Team Blog możemy przeczytać, że pakiet trafi do wybranych krajów: Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Austria, Holandia i Szwecja.

Jednocześnie Microsoft przypomniał o wycofaniu się z wcześniejszych planów sprzedaży na terenie Unii Europejskiej specjalnej wersji Windows 7 E która pozbawiona jest przeglądarki Internet Explorer. Rozwiązaniem zastępującym będzie okno wyboru przeglądarki po pierwszym uruchomieniu IE, użytkownik będzie mógł zainstalować wybrane aplikacje i ustalić domyślną. Użytkownicy którzy dokonali już zamówień na Windows 7 E otrzymają pełną wersję systemu z Internet Explorer po 22 października. Do sprzedaży trafi natomiast Windows 7 N pozbawiony odtwarzacza Windows Media Player.

Źródło: Windows 7 Team Blog

12 thoughts on “Windows 7 Family Pack w Europie

 1. bolek – nie zgodzę się z tobą, microsoft w ameryce sprzedaje swój system w wersji family pack za 150 dolarów(kurs dolara około 3zł), już w europie w cenie 150 euro(kurs euro około 4zł) za ten sam produkt!!! Dodatkowo nawet w momencie wprowadzenia produktu na rynek windows 7 w polsce był droższy niż identyczny system w innych państwach unii europejskiej…

 2. racja przeliczając ze europejczyk zarabia ok 1500 euro to wybulic 150 dla nich to sredni wydatek a patrzac na to ze przecietny polak dostaje ok 1200 zł to 600 zł to połowa jego wypłaty 🙂 jak bysmy zarabiali 1500euro na PL 4500 zł to te 600 zł to jak waciki bysmy wydali na ten system w POLSCE TAKIE PRODUKTY POWINNY BYC TANSZE
  JAK BY SYSTEM KOSZTOWAŁ 150ZŁ TO BYM ZA KAZDYM RAZEM KUPOWAŁNOWE WYMYSŁY MICROSOFTU
  NAPEWNO NIE STRACILI BY NA TYM ;))
  A TAK TO *** Z NETU BO TANIEJ, WYGODNIEJ, I MAMY W D PANSTWO I NEICH TRACĄ NA TYM:)
  DZIEKUJE

 3. bolek 159e to dla przecietnego polaka np. sprzedawczyni z marketu to połowa miesiecznej płacy i nie pisz jak nieznasz polskich realiów ,wiekszosc rodaków zarabia najniższą krajowa ,i kogoś takiego nie stać na wywalenie 159e na sestem.

 4. lol a czy ktoś z was pomyslal ze nik nie będzie specjalnie dla Polaków sprzedawał produktu którego koszt produkcji wynosi np 20 euro za 20 zł ?? jak by nie patrzeć gdyby patrzeć z perspektywy przeciętnego europejczyka to 150 euro to tyle co dla nas 150 zł. kiedyś Windows kosztował 1500 zł teraz kosztuje 3 razy mniej, nie ma co narzekać szczególnie ze gdyby kupić 3xWin 7 Home to zapłacisz pewnie prawie 2000 zł a tak zapłacisz 500zł i masz na 3 kompy a do tego za 200 kupisz Office do domu tez 3 kompy i za 700 zł masz 3 kompy wyposażone a tak normalnie to byś musiał 5 tysięcy minimum wydać jak nie wiece.

 5. Microsoft woli chyba, żeby jeszcze więcej osób miało “piraty” – walną cenę ok. 500zł i się dziwią, że człowiek woli sobie ściągnąć z neta i nagrac na płytkę niż kupować legalną wersję. I jeszcze nie bęczie FP w Polsce.. No kurde, traktują nas jak jakieś ścierwo…

 6. Nawet jezeli bedzie legalne to bedzie minus. W tej cenie dostaniesz jedynie wersje Home ktora niestety nie ma mozliwosci zmiany jezyka w legalny sposob. Tak wiec zostaje ci licencja na 3 stanowiska w natywnym jezyku <:)

 7. Pomysł jest naprawdę świetny, ale obawiam się, że w Polsce nie będzie takiej możliwości. A powinien być ten Family Pack, bo wielu nielegalnych użytkowników np. XP zainteresowałoby się przejściem na tzw. legala. Ciekawe czy można będzie kupić za granią i legalnie używać w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *