Windows 7 ma ponad 3% rynku

Najnowszy system operacyjny Windows 7 został entuzjastycznie przyjęty przez konsumentów i nieco ponad tydzień po premierze jego udział w światowym rynku zbliża się do 4%.

Według danych firmy NetApplications w ostatni weekend Windows 7 przekroczył granicę 3% i szybko pnie się w górę. Przed 22 października z następcy Visty korzystało od 1,5 do 2,0% internautów. Po premierze liczba ta zaczęła gwałtownie rosnąć i 1 listopada osiągnęła poziom 3,67%. Jeżeli tempo wzrostu utrzyma się na tym poziomie to wkrótce Windows 7 przebije Mac OS X (wszystkie wersje) który w październiku posiadał 5,27% rynku. Również Linux którego udział w rynku nie przekracza 1% nie może konkurować z Siódemką na desktopach.

Szczegółowe i zawsze aktualne statystyki znajdziemy na stronie Global Market Share Statistics.

Źródło: OSnews.com

7 thoughts on “Windows 7 ma ponad 3% rynku

 1. Nie wiem jak wy ale ja mam Siódemkę Profesionala i wszystko jest cacy.
  To może byc wada komputera a nie wszyscy odrazu na Microsoft gadają.
  Jest dobry na dobrych nowych komputerach. Lepszy niż Vista i Xp razem ^_^

 2. Ja tylko ubolewam nad tym, że kolejne systemy wypuszczane przez MS są przez długi czas tak niestabilne.. Jak wyszedł XP to ja i tak przez długi czas używałem jeszcze 98 do czasu gdy zaczęły wychodzić łatki i uciekły problemy ze sterownikami, zawiechami itp. Tak naprawdę XP stał się prawie w 100% niezawodny gdy wyszłedł Service Pack 3.. No ale niestety już w tym czasie Vista zaczęła królować, która też ma spore braki.. Tak więc fajnie by było gdyby chociaż raz MS wypuścił system od razu zdolny do w miarę niezawodnej pracy. A tak będzie trzeba czekać na kolejne SP..i znowu to samo..

 3. “TO nic nowego ze XP juz coraz bardziej bedzie nieobsl;ugiwany przez programistow” – co za bzdury, skąd na świecie bierze się taka lameriada?
  Teraz już jasne, że celem targetu marketingu Windows 7 są tackie osobniki.
  Windows XP będzie zawsze obsługiwany przez programistów, chyba że ich wiedza nagle ich opuści w co nie wierzę.
  Odnośnie początku tego komentarza – głupiego i głupota cieszy.

 4. Tak siedzcie sobie na XP
  już Vista w aplikacjach wielowątkowych wyprzedzała XPka a Seven jest już nieco wydajniejszy.
  XP zajmuje 100 mega ramu i widzi 3.5 z czego wydajnie potrafi obsłużyc 2.8
  Seven zajmje 800 i wersja 64 widzi ponad 128Mega ramu(jeszcze w zaleznosci od chipu plyty głównej) : P tak wiec…
  nie licząc wygody obsługi bo Vista już XPka wsciągała nosem…

  przez takie marudy rozwoj PCtow niedlugo stanie w miejscu…

 5. TO nic nowego ze XP juz coraz bardziej bedzie nieobsl;ugiwany przez programistow i prawde mowiac bardzo mnie to cieszy. 8-9 lat to jednak bardzo duzo czasu jak na OS a jedyny sukces moze zawdzieczac microsoft’owi a nie uzytkownikom. juz pozapominaliscie ludzie jakie bylo porzyjecie XP na poczatku jego dni?? gdyby M$ tak nie zwlekal nastepca XP’ka to juz dawno bysmy o nim zapomnieli.

 6. jasne 4% wszyscy czekali to fakt ale sie rozczarowali, 7 jest nadal ”ciężka” jak wista. ponad 800mb ramu na sama prace systemu to przegięcie ja nie widzę różnicy po miedzy wista, okna takie same nawet dźwięku na dzień dobry. Moim zdaniem porażka straszna a sam tez strasznie wyczekiwałem nowego szybkiego systemu który będzie lepiej wykorzystywał np 4 rdzenie a tu kiszka nawet na wersji x64. Ponad to juz prawie miesiąc a sterowników jak nie było tak nie ma do nawet tak znanych laptopów jak Asus. Ale jak to gdzieś kiedyś pisali Microsoft nie pozwoli sobie na kolejna porażkę i podejrzewam ze nowe wersje rożnych programów juz nie beda kompatybilne z xp wiec i tak będziemy musieli sie przemęczyć na 7 i kupywać komputery z 4gb ramu. Pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *