Windows 7 napędza rynek IT

Firma badawcza ChangeWave przeprowadziła ankietę w amerykańskich przedsiębiorstwach dotyczącą planowanych zakupów w przyszłym roku. Jak się okazuje najważniejszym czynnikiem napędzającym branżę IT jest system operacyjny Windows 7.

Badanie które przeprowadzono w listopadzie objęło 1753 firm z branży IT. Spośród badanych przedsiębiorstw 73% planuje zakup nowych notebooków w pierwszym kwartale, również komputery stacjonarne cieszą się dużym zainteresowaniem – taki zakup planuje 69% ankietowanych. Wcześniejsze badania ChangeWave wskazywały, że firmy odkładają zakup komputerów w oczekiwaniu na nowy system Microsoftu. Najnowsze dane potwierdzają wpływ Windows 7 na poziom sprzedaży. Blisko 1/5 (19%) firm deklaruje, że zakup komputerów podyktowany jest pojawieniem się Siódemki. 9% respondentów twierdzi, że w przedsiębiorstwie są już komputery z najnowszym Windowsem.

Wśród firm objętych badaniem największą popularnością cieszą się komputery marki Dell. 33% respondentów planuje zakup komputerów desktopowych tego producenta, 32% zamierza kupić laptopy. 18% firm deklaruje chęć zakupu komputerów Hewlett-Packard.

Badania ChangeWave wskazują ponadto, że premiera Windows 7 nie będzie odczuwalna dla Apple. Wskaźnik zainteresowania komputerami Mac utrzymuje się na stałym poziomie. 10% firm planuje zakup komputerów przenośnych spod znaku jabłuszka.

Źródło: ChangeWave

2 thoughts on “Windows 7 napędza rynek IT

  1. dlaczego tak nas łoją i nie ma w sprzedaży zestawu – family pack?? dlaczego państwa ościenne mają takie prawo a my nie? czy my należymy do tych dających sie wydoić? Zestaw family pack jest o połowę tańszy ale my jesteśmy tak bogaci, że możemy płacić ile się Microsoftowi podoba – parwda?

    Należąc do ue powinniśmy mieć zapewniona ochronę przed takimi krwiopijcami jakim jest Microsoft

    domagam się sprzedaży zestawu family pack na terenie Polski!!!!
    wszyscy powinni sie domagać tego, jako naród!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *