Windows 7 oficjalnie… jako Windows 7

Microsoft oficjalnie potwierdził, że nazwa systemu operacyjnego który będzie bezpośrednim następcą Visty to… Windows 7. Oznaczenie nowego OS’a spod znaku okien siódemką może wydawać się oczywiste ze względu na informacje jakie pojawiły się dotychczas na ten temat jednak dopiero teraz jest to oficjalna informacja.

Co ciekawe do tej pory terminu Windows 7 używano jako nazwy kodowej, od teraz jest to oficjalna nazwa. Warto zwrócić uwagę, że dotychczas nie zdarzyło się żeby Microsoft wydał produkt który nosił taką samą nazwę jako wersja kodowa. Historia pamięta już oznaczenie systemu pochodzące od numeracji, był to Windows 3.11. W późniejszym okresie pojawiały się nazwy związane z rokiem wydania, np. Windows 95 czy 98. Zdarzały się również nazwy własne niezwiązane z rokiem czy numeracją, np. XP czy Vista.

Twórcy systemu stwierdzili, że nadawanie nazw związane z rokiem wydania nie ma sensu ponieważ nowe kompilacje nie ukazują się co roku. Tym razem programiści z Redmond uznali, że najlepszy wyjście będzie oznaczenie nowego Windowsa cyfrą 7 która określa wersję systemu (jest to siódme wydanie z kolei).

Autor: Mateusz Ponikowski
Źródło: Windows Vista Team Blog

1 thoughts on “Windows 7 oficjalnie… jako Windows 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *