Windows 7 Professional ostatecznie zniknie ze sklepów

Windows 7 to system, który trafił do sprzedaży w październiku 2009 roku. Od tego czasu zdążył podbić serca użytkowników i stać się najpopularniejszym systemem na świecie. Już jakiś czas temu Microsoft wstrzymał sprzedaż licencji Windows 7, jak również urządzeń z Siódemką w wersji Home Basic, Home Premium oraz Ultimate.

Na rynku pozostały zatem wyłącznie komputery z Windows 7 Professional. Microsoft także i te urządzenia chce wycofać ze sprzedaży. Ostateczna data została ustalona na 31 października 2016 roku.

Choć większość komputerów jest obecnie sprzedawana z Windows 8.1 lub Windows 10, gdzieniegdzie można również znaleźć urządzenia z Windows 7. Za rok nie będzie to już jednak takie łatwe. Od 31 października producenci sprzętów nie będą mogli sprzedawać notebooków z tym systemem.

Warto zaznaczyć, że w tym samym momencie zakończona zostanie sprzedaż urządzeń z Windows 8.1. Na rynku pozostanie zatem wyłącznie Windows 10.

Choć systemy te znikną ze sprzedaży, wciąż będą wspierane przez giganta z Redmond. Windows 7 będzie otrzymywał aktualizacje do 2020 roku, natomiast Windows 8 do 2023 r.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *