Windows 7 pod nadzorem sądu

Windows 7 na długo przed pojawieniem się na rynku trafił… do sądu. Stało się to za sprawą nadzoru sądowego który w pewnym zakresie kontroluje giganta z Redmond w związku z działaniami monopolistycznymi koncernu. Microsoft na wniosek komisji sądowej w stanie Waszyngton musiał zaprezentować system operacyjny Windows 7 w celu zbadania czy nie narusza on przepisów antymonopolowych które obowiązują w USA.

Sądowi specjaliści otrzymali najaktualniejszą wersję Sevena i sprawdzają czy jakikolwiek z elementów systemu nie narusza przepisów antymonopolowych. Komisja sądowa zaniepokojona jest faktem, że koncern z Redmond zdecydowanie faworyzuje własne produkty względem aplikacji innych przedsiębiorstw.

Najciekawszym aspektem całej sprawy jest fakt, że prawdopodobnie Windows 7 zostanie wydany w 2010 roku, a wówczas sąd nie będzie już sprawował kontroli antymonopolistycznej nad Microsoftem. Wciąż jednak nie jest znana przybliżona data premiery Sevena (informacje na ten temat w publikacji: “Windows Seven – kiedy premiera?”).

Źródło: Gram.pl

Autor: Mateusz Ponikowski

One thought on “Windows 7 pod nadzorem sądu

  1. Faktycznie – obecne działania sądu nic nie dadzą bo przecież w 2010 kończy się nadzór więc wówczas MS będzie mógł zmienić elementy systemu do których miała zastrzeżenia komisja sądowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *