Windows 7 pod nadzorem sądu

Windows 7 na długo przed pojawieniem się na rynku trafił… do sądu. Stało się to za sprawą nadzoru sądowego który w pewnym zakresie kontroluje giganta z Redmond w związku z działaniami monopolistycznymi koncernu. Microsoft na wniosek komisji sądowej w stanie Waszyngton musiał zaprezentować system operacyjny Windows 7 w celu zbadania czy nie narusza on przepisów antymonopolowych które obowiązują w USA.

Sądowi specjaliści otrzymali najaktualniejszą wersję Sevena i sprawdzają czy jakikolwiek z elementów systemu nie narusza przepisów antymonopolowych. Komisja sądowa zaniepokojona jest faktem, że koncern z Redmond zdecydowanie faworyzuje własne produkty względem aplikacji innych przedsiębiorstw.

Najciekawszym aspektem całej sprawy jest fakt, że prawdopodobnie Windows 7 zostanie wydany w 2010 roku, a wówczas sąd nie będzie już sprawował kontroli antymonopolistycznej nad Microsoftem. Wciąż jednak nie jest znana przybliżona data premiery Sevena (informacje na ten temat w publikacji: “Windows Seven – kiedy premiera?”).

Źródło: Gram.pl

Autor: Mateusz Ponikowski

1 thoughts on “Windows 7 pod nadzorem sądu

  1. Faktycznie – obecne działania sądu nic nie dadzą bo przecież w 2010 kończy się nadzór więc wówczas MS będzie mógł zmienić elementy systemu do których miała zastrzeżenia komisja sądowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *