Windows 7 pozwoli na wyłączenie Internet Explorer 8

Jack Mayo z Microsoft na łamach firmowego blogu poinformował o zmianach w zakresie wyłączania/włączania pewnych funkcji w systemie Windows 7 jakie pojawią się w wydaniu RC. Zgodnie z zapowiedziami Panel Sterowania wzbogacony zostanie o rozszerzony widok Windows Features (funkcje systemu Windows) który pozwoli między innymi na wyłączenie przeglądarki Internet Explorer 8 czy odtwarzacza Windows Media Player.

Wyłączenie danej aplikacji nie spowoduje jej usunięcia ponieważ pliki wciąż będą znajdowały się na komputerze jednak jej uruchomienie będzie niemożliwe. Jak tłumaczy Microsoft takie rozwiązanie zostało zastosowane ze względu na opcję “włączenia” która umożliwi szybki powrót do deaktywowanej funkcji. Usunięcie wybranych plików mogłoby również wpłynąć na błędne funkcjonowanie innych aplikacji.

Okno Windows Features nie jest nowością – dostępne było już w Windows Vista z poziomu Add/Remove Programs. Możliwość wyłączenia lub włączenia wybranych funkcji systemu Windows została po prostu rozszerzona. Windows 7 RC pozwoli na wyłączenie następujących aplikacji: Windows Media Player, Windows Media Center, Windows DVD Maker, Internet Explorer 8, Windows Search, Handwriting Recognition (through the Tablet PC Components option), Windows Gadget Platform, Fax and Scan, XPS Viewer and Services (including the Virtual Print Driver). Jack Mayo informuje, że zmiany w Panelu Sterowania są odpowiedzią na sugestie użytkowników którzy chcą mieć możliwość z jakich funkcji chcą korzystać, a z jakich nie.

Źródło: Engineering Windows 7

10 thoughts on “Windows 7 pozwoli na wyłączenie Internet Explorer 8

  1. Takie wyłączanie to sobie można wsadzić w… no właśnie. Skoro chcę wywalić to mam w tym jakiś cel – brak miejsca na dysku (wybitnie hardcore’owa możliwość) czy po prostu większe bezpieczeństwo (chodzi tu głównie o IE 8).Jeżeli sprzęganie między programami jest dalej mocne i wykorzystywane są biblioteki IE 8 zawierające błędy, to… jedynym osiągnięciem będzie co? Zniknięcie ikonki? Śmieszne.

  2. Ciekaw jestem, jak zadziała to podczas przeglądania stron, które wywołują IE nawet podczas oglądania przez Mozillę! Właśnie z powodu zbytnich “konszachtów” microsoftu z płatnymi witrynami (że o praktykach typu OEM nie wspomnę) wolę używać czegoś innego, czyli linuksa. Kupując windows dopłacasz do miliardowych kar, które płaci microsoft za swoje oszukańcze sztuczki

  3. Cóż, jedni myślą, inni posłusznie koją się w rytm marketingowych haseł. Za rok będzie Windows 8 (czyli kolejna mutacja ułomnej Visty) a ty na forum przeczytasz (i pewnie posłusznie przyznasz), że Windows seven to prehistoria…To trochę głupie zważywszy, że w kilka sekund udowodniłbym ci błędy chociażby w interface użytkownika, dyskwalifikujące Windows Vista czy też (Vista+ zwanej) Windows 7 jako system inny niż zabawka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *