Windows 7 przekroczył próg 20% i nadal rośnie

Od czasu rynkowego debiutu systemu Windows 7 jego udziały stale rosną. Według grudniowych szacunków firmy Net Applications najnowszemu Windowsowi udało się przekroczyć próg 20% i jest drugim najpopularniejszym (po nieśmiertelnym XP) systemem operacyjnym na świecie.

W grudniu 2010 Windows 7 zainstalowany był na 20,87% komputerów użytkowników objętych badaniem Net Applications. Jest to bardzo znaczny wzrost bowiem jeszcze w lutym tego samego roku wskaźnik ten wynosił 8,92%. Jednocześnie spadają udziały Windows Vista, pod koniec ubiegłego roku system miał 12,11% rynku. Windows 7 zyskiwał nie tylko kosztem Visty ale i XP, który w ciągu roku stracił 8,77% i zatrzymał się w grudniu na poziomie 56,72%.

Biorąc pod uwagę wszystkie warianty systemu Windows ma on wciąż niewyobrażalną przewagę nad konkurencją (90,29%). Na drugiej pozycji znajduje się Mac OS X firmy Apple który w 2010 roku stał w miejscu (5,02%). Trzecia pozycja należy również do Apple jednak tym razem jest to mobilny system operacyjny iOS znany głównie z telefonów iPhone (1,69%). Linux wciąż nie może przebić się przez poziom jednego punktu procentowego – w grudniu miał 0,96% rynku.

Źródło: netmarketshare.com

One thought on “Windows 7 przekroczył próg 20% i nadal rośnie

  1. I dobrze, że Linux pozostaje “elitarny”. Przynajmniej jest bezpieczny i przyciąga uwagi tych, których nie powinien. 😀

    Poza tym jego duża różnorodność nie wpływa korzystnie i większość ludzi, nawet już zdecydowanych na przesiadkę/testy staje przed zbyt wieloma możliwościami wyboru i rezygnuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *