Windows 7 sprzedaje się dwa razy lepiej

W czasie dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Microsoftu Steve Ballmer ogłosił, że Windows 7 sprzedaje się dwa razy lepiej od jakiegokolwiek systemu z rodziny Windows w tym samym przedziale czasowym.

Statystyki dotyczące sprzedaży dotyczą zarówno wersji BOX jak i systemów OEM preinstalowanych na nowych komputerach. Niestety Ballmer nie ujawnił żadnych danych liczbowych. Szef Microsoftu pytany o wzrost popularności komputerów Mac stwierdził, że to zaledwie ułamki procenta. Dodał, że wielu młodych użytkowników którzy wybierają Apple wkrótce z tego wyrosną. Klienci w dobie kryzysu ekonomicznego dostrzegą również, że Mac to zwykły komputer za dużo wyższą cenę.

Ballmer poinformował również, że Microsoft zamierza nadal inwestować w wyszukiwarkę internetową Bing oraz system operacyjny Windows Mobile. W sferze inwestycji korporacji znajdą się również innowacyjne technologie, np. Project Natal dla konsoli Xbox 360. Zdementowane zostały plotki o Zune Phone – Microsoft skupia swoją uwagę na projektowaniu oprogramowania, a nie urządzeń.

Źródło: Instalki.pl

5 thoughts on “Windows 7 sprzedaje się dwa razy lepiej

  1. Tak propo korzystam z windows 7 od grudnia a to bedzie 7 miesięcy i nie miałem ani jednego problemu z nim a robie dużo na komputerze więc jak ktoś ma problem którego nie da się rozwiązać to widocznie nie powinien niczego dotykać bo każdy sie da rozwiązać a tym bardziej z komputerem ;] win 7 vs win vista? win 7 wygrywa ;]

  2. greg: zgodzę się z tobą. Microsoft najwięcej kasy zarabia na sprzedaży systemów pod laptopy. Z roku na rok coraz więcej osób kupuje laptopy (oraz komputery typu All in One), więc i Microsoft więcej licencji sprzedaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *